Technologie

Podnadpis stránky

Bezpečnost přepravovaných buněk je pro nás nejvyšší hodnotou. Používáme pouze špičkové přístroje renomovaných světových výrobců. Transport probíhá v kapalném dusíku nebo jeho parách při teplotě cca -196°C – jedná se tedy o stejnou technologii jako při dlouhodobém skladování na klinikách. Před každým převozem kontrolujeme neporušenost vnějšího obalu transportního kontejneru a funkčnost zařízení na měření teploty.

Transportní kontejner

Pro přepravu používáme kontejnery výrobce MVE Chart z USA. Kontejnery jsou navržené speciálně pro přepravu, mají zvýšenou odolnost a uvnitř kontejneru je umístěn speciální absorpční materiál, ze kterého se postupně uvolňují páry kapalného dusíku. Teplota uvnitř kontejneru je tedy stabilní po mnoho dní od posledního naplnění.

Kontejnery splňují požadavky dle mezinárodních leteckých předpisů IATA a mohou být volně letecky přepravovány. (Abychom ještě lépe ochránili kontejnery před případnými otřesy a nárazy, vyvinuli jsme vlastní speciální ochranný obal, ve kterém kontejnery přepravujeme. - až bude)

Zařízení pro měření teploty

Pro měření teploty používáme měřící přístroje firmy MadgeTech z USA. Tyto dataloggery mají zvýšenou odolnost a jsou speciálně navržené pro měření v ultra-nízkých teplotách. Zaznamenávání teploty v transportním kontejneru probíhá v pravidelném intervalu 1 minuta.

Zařízení umožňuje zobrazit aktuální teplotu v kontejneru.Graf teplotního záznamu je součástí Závěrečné zprávy, která je k dispozici po ukončení transportu.

Pro objednání přepravy prosím vyplňte formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.

Poptávka